DOLAR: 2.40 TL
EURO: 2.72 TL

Para Ve Bakış Açısı

21 Mart 2014
7 kez görüntülendi

Para Ve Bakış Açısı

Ekonomik özgürlüğünüzü elde etme konsunda sıkıntılar yaşayıp ,para kazanma konusunda sürekli başarısız oluyorsanız belki de nedeni paraya olan bakış açınızdan olabilir.

Bildiğiniz gibi para kazanabilmenin binlerce yolu var.Sonuçta çok paranız olması için sadece şans oyunları oynamak zorunda değilsiniz. Aslında sizden yapmanız beklenen şey kendinize güvenip,ne yapmak istediğinize odaklanmanızdır.Öyle ki ailenizin paraya olan bakışı bile izin ne ölçüde para kazanabileceğinizi etkileyebilir.Mesela çoçukluğunuzda ‘‘para kötüdür insana herşey yaptırır’’ gibi sözler ile yetiştirildiyseniz para kazanma konusunda biraz daha zorlanabilirsiniz.Bu yüzden doğru bir finans modeli belirleyin veya mevcut modeli değiştirin.

Peki Nasıl ?

Ailenizin paraya olan tutumu sizi nasıl etkilemiş olabilir?Mesela cimri veya çok tutucu bir aile olması size ne kadar yansıdı?Çevrenizde hiç param yok duygusuna duygusuna kapıldınız mı?Bu sorulardan yola çıkarak cevaplarınızı ve tecrübelerinizi not edin.

Başarılı Kişiler Gibi Düşünün

Yaptıkları işlerde çok başarılı olmuş girişimciler düşünme konusunda diğer insanlardan farklıdır.Örneğin;başarılı girişimciler korkunun esiri olmamış ,sürekli deneyen kişilerdir.Nitekim Donald Trump gibi kişler geçmişte başarısız olsalar bile büyük bir kararlılıkla tekrar deneyerek başarıyı yakalamışlardır.Sizde onlar gibi kendinizi sürekli motive edin,başarısız olsanız bile pes etmeyin,kendinize güvenin.Eğer motivasyonunuzu sağlama konusunda sorun yaşıyorsanız başarılı girişimcilerin hayatlarını okuyun.

Paranız Değerlidir

Paranızı iyi yönetmek adına kişisel giderlerinizi gözden geçirin.Hatta paranızı farklı hesaplarda değerlendirin ki ,gereksiz yere para harcamalarınızın önüne geçin.Mesela eğitime ,eğlenceye ya da zorunlu ihtiyaçlarınıza ne kadar ayıracaksınız bunları değerlendirin.

Yatırım Yapma

İyi bildiğiniz ve sevdiğiniz işlerle yatırım yapmaya çalışın.Girişimcilikte sık yapılan hataları konusunu inceleyip bu hatalara düşmemeye çalışın. Girişimcilik konusunda yeni iseniz sürekli kendinizi geliştiririn,kitaplar okuyun,konferanslara ,eğitimlere katılılın ,başarılı kişilerden yardım alın.

Para Ve Bakış Açısı Konusuna Ait Etiketler

Önceki Konu <<
Sonraki Konu >>
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Loading Facebook Comments ...
Yukarı Çık